Pozrite si tipy na zimné aktivity v Terchovej a okolí

Ani v zime sa v Terchovej nudiť nebudete. Z chaty Kukulienka máte na dosah TOP lyžiarske strediská v Malej Fatre. Zdatnejší športovci si určite užijú aj zimnú turistiku alebo skialpové túry s prekrásnymi výhľadmi. Pozrite si tipy na zaujímavé miesta, ktoré odporúčame počas vašej zimnej dovolenky navštíviť.

Lyžovačka v Malej Fatre – ideálna zimná dovolenka pre rodiny s deťmi

Skvelá lyžovačka vo Vrátnej

V lyžiarskom stredisku Vrátna môžete lyžovať v 3 lokalitách – Paseky, Poludňový grúň a Chleb. V lokalite Paseky nájdete okrem lyžiarskych tratí aj freeride zóny a snowboardpark. Pre najmenšie deti, ktoré chcete naučiť lyžovať, je ideálnym miestom Kids zone s nábehovým pásom a možnosťou využiť služby profesionálnych inštruktorov lyžiarskej školy. Nemusíte kupovať drahé lyže, ani snowboardy – v stredisku sa nachádzajú požičovne lyžiarskych a snowboardových výstrojov.

Lyžiari –fajnšmekri si prídu na svoje na zjazdovkách na Poludňovom grúni a na Chlebe. Sú to ideálne miesta pre náročných lyžiarov, snowboardistov, Ski alpinistov, freeriderov a vyznávačov iných zimných športov. Obrovský adrenalín určite zažijete na Chlebe, na najstrmšej zjazdovke na Slovensku, ktorá vedie popod kabínkovú lanovku.

Viac info www.vratna.sk

Lyžovkačka pre začiatočníkov a deti – Ski Gavurki

Ak ste začiatočník alebo lyžujete s malými deťmi, Ski Gavurky bude pre vás tou správnou voľbou. Vďaka lyžiarskej škole, požičovni lyží a dvom menším vlekom sa tu v lyžovaní určite zdokonalíte. Ak máte chuť na zmenu, určite si užijete kopec zábavy aj na sánkarskej dráhe.

Viac na Ski Gavurki.

Ski park Kubínska hoľa

Lyžiarske stredisko Kubínska hoľa sa nachádza v krásnej oravskej prírode v pohorí Oravská Magura. Je jedným z najnavštevovanejších stredísk na Slovensku a ideálnym miestom na rodinnú lyžovačku. Stredisko ponúka všetko, čo k dobrej lyžovačke patrí – sedačkové lanovky, vleky, požičovne lyžiarskej výstroje, lyžiarske školy a samozrejme občerstvenie na svahu. Adrenalínoví nadšenci určite ocenia free-ride zónu a snowpark s množstvom skokov a prekážok, ktorý je vybavený vlastným vlekom. V stredisku nezabúdajú ani na milovníkov bežeckého lyžovania, pre ktorých sú pripravené trate v dĺžke 10 km. Toto vychýrené stredisko je vzdialené len 37 km od chaty.

Viac na www.kubinska.sk

Kabínková lanovka vo Vrátnej.
Lyžovačka vo Vrátnej s výhľadom na Veľký Rozsutec.
Lyžovačka vo Vrátnej s výhľadom na Veľký Rozsutec.
Lyžovačka vo Vrátnej s výhľadom na Veľký Rozsutec.
Veľký Rozsutec v zime. Pohľad zo sedla Medziholie.
Malá Fatra je ideálnym miestom pre skialpové túry. Táto vedie na Stoh s výhľadom na Veľký Rozsutec.

Skialpové túry a zimná turistika po Malej Fatre

Hrebeň Malej Fatry je v zime ideálny na skialpové túry. Samozrejme je potrebné mať dobré skialpinistické vybavenie a chodiť iba po vyznačených cestách, pretože niektoré svahy sú lavinózne. Pri dobrom počasí vás Malá Fatra odmení prekrásnymi výhľadmi – napríklad na zasnežený Veľký Rozsutec. Na hrebeň môžete vyraziť aj na zimnú turistiku. Lanovka vo Vrátnej vás vyvezie do Snilovského sedla a odtiaľ za hodinu vystúpate na Veľký Kriváň alebo Chleb. Hrebeň Malej Fatry býva dobre prešlapaný, takže tieto kratšie pešie túry nie sú veľmi náročné a dajú sa absolvovať s deťmi. Dlhšie turistické a skialpové výlety v zime sú samozrejme vhodné len pre zdatnejších športovcov a určite odporúčame pred túrou kontrolovať snehové informácie o lavínach na webe horskej záchrannej služby.

Kúpanie, relax, wellness

Terchová je turistické centrum so všetkým, čo potrebujete k odpočinku a relaxu. Pozrite si naše odporúčania, kde sa okúpať a užiť si trocha pohody.

Relaxačné centrum Terchovec

Menší aquapark Terchovec v centre Terchovej s bazénom 17 x 7 metrov, detským bazénom s teplotou vody 33 stupňov a vírivkami. Nájdete v ňom aj parnú a fínsku saunu.

Aquapark Dolný Kubín

Aquapark je vzdialený cca 30 kilometrov od Terchovej, ale ak bude zlé počasie, tento aquapark je najväčším v okolí. Má tobogány, saunu, vírivky, vodný svet, kde si vaše deti užijú množsto zábavy.

Zaujímavosti obce Terchová

Obec Terchová je príjemné centrum cestovného ruchu v Malej Fatre, ktoré by ste mali určite navštíviť. Najznámejšou dominantou je 7-metrová socha Jánošíka, ktorú nájdete po ľavej strane cesty do Vrátnej doliny. Za návštevu stojí aj Krížová cesta na vrch Oravcové zo skla a kameňa. Ak bude zlé počasie, pozrite si Terchovský drevený betlehem v kostole sv. Cyrila a Metoda v centre obce. Určite sa s deťmi oplatí navštíviť aj Lanový park, v ktorom nájdete množstvo adrenalínových lanových dráh a prekážok.